Menu
CZE
Infolinka +420 222 999 000
Prsa

Udělejte první krok

Objednejte se na vstupní vyšetření

První krok v léčbě rakoviny prsu

Současná životní situace je pro vás velice obtížná a stresující. Pro správné rozhodnutí potřebujete mít dostatek informací. Provedeme vás základními fakty o protonové léčbě, které vám pomohou se jednoduše orientovat v léčbě. Na všechny vaše dotazy jsou připraveni odpovídat naši lékaři i celý tým Protonového centra. Základní dotazy o protonové léčbě vám ochotně odpovědí naše koordinátorky léčby na telefonním čísle +420 222 998 989.

Domluvte si termín konzultace

Vstupní vyšetření je bezplatné a k ničemu vás nezavazuje. Jedná se o rozhovor s lékařem, na kterém lékař prostuduje vaši zdravotnickou dokumentaci, posoudí váš aktuální zdravotní stav a rozhodne, zda je protonová léčba pro vás vhodná. Následně navrhne léčebný postup, který bude uzpůsobený vašim individuálním potřebám. Vhodný termín vstupního vyšetření si můžete sjednat i našich koordinátorek léčby na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Vstupní vyšetření trvá přibližně 20 minut.

infografika 20 minut

Vstupní vyšetření je důležité

Vstupní konzultace s naším lékařem je nezbytným předpokladem pro případné rozhodnutí o možnosti léčby v Protonovém centru. Lékař musí znát vaši diagnózu, typ a rozsah onemocnění, na základě kterých může následně rozhodnout o vhodnosti protonové terapie konkrétně ve vašem případě.

Jaké dokumenty musíte mít k dispozici?

Na vstupní vyšetření s sebou přineste maximum lékařských zpráv, které máte k dispozici, včetně pooperační zprávy a pooperační histologie. Uvítáme zprávu od vašeho onkologa nebo výpis ze zdravotnické dokumentace, což není podmínkou. Čím více zdravotnické dokumentace budou mít lékaři našeho centra k dispozici, tím rychleji stanoví vhodný postup a rychleji budete moci být zařazeni do léčby.

Kdy protonová léčba není vhodná

Protonovou léčbu bohužel nemohou podstoupit ty pacientky, kterým byl implantován kardiostimulátor.

Kroky na cestě za protonovou léčbou

Než nastoupíte do léčby v Protonovém centru, absolvujte postupně několik důležitých kroků. Nejprve budete kontaktovat naše centrum a domluvíte si termín vstupní konzultace, na které lékař posoudí váš zdravotní stav a stadium onemocnění. V případě, že bude vaše diagnóza vhodná pro protonovou léčbu, bude následovat odsouhlasení úhrady léčby a následně nástup do léčby.

Administrativu nechte na nás

Protonová léčba je léčbou hrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Rádi vám pomůžeme s veškerou administrativou a formalitami. Stačí se obrátit na naše koordinátorky léčby na telefonním čísle +420 222 998 989.


Zdravotní pojišťovny protonovou léčbu hradí, pokud je doporučena jak lékaři Protonového centra, tak i Komplexním onkologickým centrem (KOC).Jsme na vaší straně

V případě, že dojde k zamítnutí žádosti ze strany Komplexního onkologického centra nebo ze strany zdravotní pojišťovny, společně situaci zvážíme a navrhneme další postup, jak se k protonové léčbě rakoviny dostat. Obraťte se na naše centrum a žádejte od vaší koordinátorky léčby podrobné informace, proč k zamítnutí léčby došlo a jaké kroky budou následovat.

Samoplátce

Léčbu v Protonovém centru si pacient může uhradit i bez doporučení Komplexního onkologického centra a to v případě, že je léčba rakoviny doporučena odborníky Protonového centra jako vhodná pro danou diagnózu.

Chcete více informací o léčbě rakoviny prsu?

‹ Zpět

Prsa

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů