Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Prsa

Plán

Protonové léčby

Celým procesem protonové léčby vás provedou naši odborníci, kteří jsou připraveni zodpovědět veškeré vaše dotazy. Uvědomujeme si, že váš život za to stojí.

Jak léčba probíhá?

Po vstupním vyšetření a diagnostice připraví tým odborníků Protonového centra ozařovací plán, který je každé pacientce připraven na míru. Na ozařování budete docházet v přesně stanovených dnech a čase, který bude rezervován pouze pro vás. Samotné ozařování trvá pouze několik minut. Celkový čas, který u nás v Protonovém centru během jedné návštěvy strávíte, včetně konzultace a přípravy, by neměl překročit hodinu.

Protonová léčba je ambulantní, bez nutnosti hospitalizace.

Projekt GPS

V roce 2017 jsme v Protonovém centru spustili nový projekt s názvem GPS, který má pomoci našim pacientům, aby se orientovali v této nelehké životní situaci, kdy jim byla sdělena onkologická diagnóza.

Vstupní vyšetření

Nejdůležitějším krokem je reagovat rychle, zbytečně neváhat, objednat se k lékaři. Naši zkušení odborníci posoudí váš zdravotní stav a navrhnou ten nejlepší možný postup. Vstupní vyšetření je bezplatné, stačí se objednat na čísle +420 222 999 000 / +421 910 322 443, nebo vyplněním kontaktního formuláře na této stránce.

Diagnostika

Všechny potřebné přístroje k přesnému stanovení diagnózy máme v Protonovém centru k dispozici pod jednou střechou. Diagnostická vyšetření tak podstoupíte rychle a bez čekání. Pracujeme s nejmodernější diagnostikou:
magnetická rezonance (MR)
a pozitronová emisní tomografie v kombinaci s počítačovou tomografií (PET/CT).

Monitorování dechu a dýchacích pohybů

Stejně jako v případě ostatních nádorů s lokalizací v oblasti hrudníku je nutné používat techniku řízeného hlubokého nádechu a systému SDX Dyn´R. Jedná se o prověřený přístup s prokázanou účinností, eliminující rozdíly v náplni plic během ozařování.

Plánování

Na základě provedených diagnostických vyšetření bude přesně lokalizován nádor. Výhodou protonové terapie je přesné zacílení paprsku přímo do oblasti nádoru, který zároveň ochrání zdravé tkáně, zvýší účinnost léčby a minimalizuje vedlejší účinky. Odborníci Protonového centra připraví pro každou pacientku podrobný ozařovací plán. Během 3-5 dnů je individuální ozařovací plán připraven. Výsledkem je detailní popis vlastní léčby, který určuje, z jakých směrů a jakou intenzitou bude paprsek nádor ozařovat.

Léčba

Samotná léčba probíhá ambulantně, bez nutnosti hospitalizace. Do Protonového centra docházíte na pravidelné návštěvy. Před každým ozařováním pečlivě překontrolujeme vaši polohu, ověříme ozařovací plány a veškerá související data, podle nichž se celé ozařování řídí (tzv. verifikace). Minimálně jednou týdně absolvujete konzultaci s lékařem, který s vámi probere průběh léčby a zkontroluje váš zdravotní stav.

Chcete více informací o léčbě rakoviny prsu?

‹ Zpět

Prsa

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde