Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Prsa

Co vás čeká na cestě za léčbou

průvodce procesem léčby

Jsme tu pro vás po celou dobu léčby

Naše koordinátorky, lékaři i další odborníci jsou vám k dispozici od prvního kontaktu až po ukončení léčby v Protonovém centru. Můžete se na nás kdykoliv obrátit. Všechny vaše dotazy jsou pro nás důležité, můžete se zeptat na cokoliv. Naši odborníci vám ochotně odpoví a provedou vás celým procesem protonové léčby. Kontaktujte naše koordinátory na telefonním čísle +420 222 998 989, u kterých získáte základní informace o protonové terapii a můžete si s nimi také sjednat termín vstupní konzultace s lékařem.

Jak léčba probíhá?

Pro úspěšnou léčbu rakoviny prsu je nezbytné její přesné naplánování. Nejprve musíte podstoupit vstupní a diagnostická vyšetření. Následovat bude příprava ozařovacího plánu, který na míru každé pacientce sestaví tým odborníků Protonového centra. Dalším krokem je samotná protonová léčba. Na ozařování budete docházet v přesně stanovených dnech a čase, který bude rezervován pouze pro vás. Ozařování trvá pouze několik minut a celkový čas, který u nás v Protonovém centru během jedné návštěvy strávíte, včetně konzultace a přípravy, by neměl překročit hodinu.


Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření

Nezbytným krokem na cestě za protonovou léčbou je vstupní vyšetření, které je bezplatné a k ničemu vás nezavazuje. Jedná se o vstupní rozhovor s lékařem, který v jeho průběhu posoudí váš zdravotní stav, prostuduje lékařské zprávy a navrhne ten nejlepší možný postup v léčbě rakoviny prsu. Vhodný termín vstupního vyšetření si můžete sjednat u našich koordinátorek na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Diagnostika

Diagnostika

Všechny potřebné přístroje k přesnému stanovení diagnózy máme v Protonovém centru k dispozici pod jednou střechou. Diagnostická vyšetření tak podstoupíte rychle a bez čekání. Využíváme tu nejmodernější diagnostiku, jako je:

Monitorování dechu a dýchacích pohybů

Stejně jako v případě ostatních nádorů, které se nacházejí v oblasti hrudníku, je nutné zajistit, aby se oblast nádoru (resp. cílová oblast) nepohybovala současně s pohyby při dýchání. Z toho důvodu se využívá technika řízeného hlubokého nádechu a systému SDX Dyn´R. Jedná se o prověřený postup s prokázanou účinností, který dokáže vyrovnat rozdíly v náplni plic během ozařování tím, že je kontrolován nádech a výdech.

Plánování

Plánování

Na základě provedených diagnostických vyšetření naši odborníci přesně určí polohu a umístění cílové oblasti. Odborníci z Oddělení klinické fyziky společně s lékaři následně připraví pro každého pacienta podrobný ozařovací plán, který bude přizpůsoben jeho individuálnímu zdravotnímu stavu. Ozařovací plán podrobně popisuje vlastní léčbu, z jakých směrů a jakou intenzitou bude paprsek cílovou oblast ozařovat.

Léčba

Léčba

Samotná léčba probíhá ambulantně, bez nutnosti hospitalizace. Do Protonového centra docházíte na pravidelné návštěvy. Před každým ozařováním pečlivě překontrolujeme vaši polohu, cílovou oblast, ověříme ozařovací plány a veškerá související data, podle nichž se celé ozařování řídí. Pravidelně jednou týdně budete mít pohovor s vaším lékařem, který s vámi probere dosavadní průběh léčby, zkontroluje váš aktuální zdravotní stav a odpoví na vaše případné dotazy.

Chcete více informací o léčbě rakoviny prsu?

‹ Zpět

Prsa

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde